смт.Червоногригорівка. Червоногригорівський ДНЗ

Правила прийому

Для влаштування дитини до дошкільного закладу необхідно :
  • Написати заяву
  • Надати копію картки щеплення
  • Надати копію свідотства про народження
  • Пройти повний медичний огляд

Порядок взяття дітей на облік щодо прийому до дошкільного навчального закладу.

Взяття на облік та реєстрація дітей, що проживають на території смт Червоногригорівки,  для прийому до ДНЗ "Вишенька",  здійснюється його керівником протягом року.

Реєстрація дітей для прийому до ДНЗ "Вишенька" ведеться   на підставі:

- свідоцтва про народження дитини ( копія );

- документів, що засвідчують право на пільгу при першочерговому зарахуванні дитини до дошкільного навчального закладу.

3.1. Відповідно до черговості набору до ДНЗ " Вишенька " визначається загальна та пільгова  ( позачергова ) черги.

До пільгової черги відносяться:

- діти п’ятирічного віку;

- діти військовослужбовців які загинули під час виконання своїх обов’язків;

- діти,які перебувають під опікою (піклуванням);

-  діти-інваліди, які не мають протипоказань для відвідування ДНЗ;

-  діти працівників правоохоронних органів;

-  діти працівників ППАФ «Славутич»;

-  діти працівників КЗ ДНЗ  «Вишенька»  та Червоногригорівської ЗОШ;

-  діти  військовослужбовців,  які проходять строкову військову службу;

-  діти працівників органів місцевого самоврядування;

-  діти молодих спеціалістів в галузі медицини.

Включення дітей до пільгової (позачергової) категорії здійснюється керівником дошкільного навчального закладу за рішення Червоногригорівської селищної  ради виконавчого комітету ради в кожному випадку індивідуально, на підставі заяви батьків та  відповідного документа, що підтверджує  пільгу.

6.1. Відрахування дітей з дошкільного навчального закладу може бути за умови:

- заяви батьків або осіб, які їх замінюють;   - за медичними показниками;

- після закінчення отримання дошкільної освіти та вступу дитини до школи.

- у разі  несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють,плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

6.2. Контроль за формуванням черги та порядком набору дітей у ДНЗ " Вишенька " покласти на виконком Червоногригорівської селищної ради.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Витяг з листа

від 25.05.2011 р. N 1/9-389

Міністерству освіти і науки Автономної

Республіки Крим, управлінням освіти і науки

обласних, Київської та Севастопольської міських

державних адміністрацій

Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного

навчального закладу

. Згідно з рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. N 5-рп/2004 доступність освіти, як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.

Відповідно до ст. 34 Закони України "Про освіту ", прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків. Згідно ст. 36 "Про дошкільну освіту", батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад. У відповідності п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. N 305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально- профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.

Згідно зі ст. 12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, його фізичний розвиток.

Відповідно до ст. 12, 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягай п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.

При благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, діти можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України N 434 29.11.2002

Відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України.

Заступник Міністра                                                                             Б.М.Жебровський