смт.Червоногригорівка. Червоногригорівський ДНЗ

Сторінка музкерівника

Сценарій свята -розваги

«Баба Яга в гостях у дітей»

Сценарій свята-розваги до дня захисту дітей «Баба Яга в гостях у дітей»

Ціль:

Створити святковий настрій у дітей, закріпити знання отримані в навчальному році по математиці й по темі «транспорт».

Матеріал:

Торба (сумка), бубон, на стіні заздалегідь розвішані цифри, що позначають контур корабля, мівся

Хід свята:

(Діти на веранді, до них забігає Баба Яга) Баба Яга:

Привіт, крихти! Ох, утомилися мої ніжки,

Довго до вас я збиралася

И красиво наряджалася.

Отскоблила бруд від тіла,

Плаття краще надягла,

Вилкою волосся чесала,

Сірником зуби колупала.

Ножиців у будинку не найшлося,

Нігті мені обгризати довелося.

От, на свято я прийшла,

Вам заданья принесла!

- Мене ви довідалися, друзі!

Так, Баба Яга - це я! (потискує всім руки) - А тепер, представтеся ви! Назвіть своє саме бешкетне ім'я! (діти називають свої бешкетні імена)

Баба Яга: Ой, хто це рветься назовні з торби (у сумці чується звук бубна). - А-А-А, це мій веселий бубон, він не може удержатися, якщо поруч багато дітей. Ви пограєте з ним?

Діти: Так!

Баба Яга: тоді слухайте правила!

Гра «Веселий бубон»

- Поки грає музика, треба передавати бубон з рук у руки, один одному. Музика зупиниться, і той у кого в руках виявиться бубон, під веселу музику танцює з бубном у руках, от так (показує). Зрозуміло? (діти сідають на свої місця)

Баба Яга: Як же мені весело! А вам?

Діти: Так!

Баба Яга: ну, це вже занадто! Я адже все-таки Баба Яга, і  мені  не подобається, коли дуже весело. Треба вам настрій зіпсувати! Люблю я поворчать, це моє улюблене заняття. Зараз я буду на вас гарчати, а ви повинні будете відповідати!

Гра - ворчалка «Це я, це я, це все мої друзі!»

Баба Яга: відповідайте голосно, дружно: «це я, це я, це все мої друзі» відповідайте голосно, але є умова одне: подекуди ви промовчите, а де потрібно - там кричите

- Хто з вас, скажіть, діти, цілий рік мріяв про літо?

- Хто з вас зараз довідаємося, тут від нудьги вмирає?

- Хто в лісі, на річці, у полі гратися любить на просторі?

- Улітку хто всіх дивує - у постелі лежачи відпочиває?

- Хто, хочу у вас довідатися, любить співати й танцювати?

- Хто з вас не ходить хмурий, любить спорт і фізкультуру?

- Хто з вас такий ловкач, краще всіх грає в м'яч?

- Хто з вас, усі скажуть ах, загоряє в чоботах?

- Хто їх вас, довідатися хочу, забіяка й забіяка?

- Хто з вас, із всіх, ребятки, тримає речі все в порядку?

- Хто з вас, з малят, ходить брудний до вух?

Баба Яга: В-В-Ух, як добре поворчали, мені навіть легше стало! (зауважує цифри на стіні)

Баба Яга: Що це таке? Це якесь заклинання?

Діти: це цифри.

Баба Яга: А якщо їх з'єднати, ви можете відгадати, що вийде?

Діти: Так.

Баба Яга: Хто самий сміливий? Виходи! (діти допомагають з'єднати цифри один по одному, виходить кораблик)

Баба Яга: Ух ти, що це?

Діти: Корабель. Б

аба Яга: До-Ра-Бль, його їдять?

Діти:Ні, це водний транспорт.

Баба Яга: Водний! А який ще є транспорт?

Діти: Наземний, повітряний...

Баба Яга: Так, знаю, наземний - це мої курячі ніжки, а повітряний - моя ступа.

Діти: Немає. Наземний - машини, поїзда, велосипед. Повітряний - літак, вертоліт, повітряна куля, ракети.

Баба Яга: А навіщо він потрібний?

Діти: На ньому можна подорожувати!

Баба Яга: Я дуже люблю подорожувати, як полечу на своїй ступі, над лісами, над полями, над ріками й морями. А от по воді жодного разу не подорожувала, у вас хлопці, є корабель?

Діти: Є.

Баба Яга: Прокотите мене, будь ласка! (ідуть і розсідаються на кораблі) - Ой, море хвилюється, хвилі піднімаються, а скільки морських фігур (звучать звуки моря).

Гра «Море хвилюється...»

Баба Яга відвертається від дітей і голосно вимовляє: «Море хвилюється раз, Море хвилюється два, Море хвилюється три, Морська фігура на місці завмри!» На слові "завмри" діти повинні завмерти в тій позі, у якій виявилися. Баба Ягаоглядає фігури, що вийшли. Хто перший із хлопців поворухнеться, той стає на місце Баби Яги.

Баба Яга: Настав час вертатися, бура насувається. Бачу Землю, ліс, там мій друг живе, Михайло Иванич - медведушка клишавий. Дуже він любить гриби, так ягоди.

Гра «У ведмедя в борі»

Баба Яга вибирає з дітей "ведмедя". Хлопці весело йдуть у ліс за ягодами й грибами, наспівуючи при цьому пісеньку: У ведмедя в борі Гриби, ягоди беру! Ведмідь осоружний На печі застиг! Коли діти вимовлять останні слова, ведмідь, до цих пор дремавший у барлогу, починає ворушитися, потягуватися й неохоче вилазить із барлогу, після чого намагається піймати когось із дітей. Піймана дитина стає новим "ведмедем".

Баба Яга: Як мені було весело з вами, хлопці! Я вирішила, що більше не буду вредничать, буду веселиться. - Обіцяйте, що завжди будете дружними й веселими, тоді я до вас ще прилечу. - А щоб ви мене не забули, подарую вам подарочки, підставляйте ручки. (дарує подарунки й тікає).